Nieuws

 Nieuwsbericht 23 mei 2007 

Doneer online!
Doneer aan Stichting Suvono

Logo Stichting SUVONO

Help Stichting Suvono; sluit hier uw reisverzekering af!
 Nieuws
Nieuwsbericht 23 mei 2007

Aan het bestuur, donateurs en sympatisanten van stichting Suvono,

Met het einde van schooljaar 2006-2007 in zicht, waarbij een aantal van onze Adoptie-schoolkinderen de lagere school verlaten,heeft het LKS-bestuur het volgende moeten besluiten:

Suvono-kinderen, die de lagere school verlaten krijgen niet automatisch meer hulp bij betaling voor het vervolgonderwijs. Stichting Suvono beperkt zich tot hulp aan kinderen op de basisschool of de kleuterschool.

De huidige sponsors van kinderen ,die in juni 2007 de 6e klas verlaten, krijgen de mogelijkheid om jaarlijks - eenmalig - een bijdrage te schenken voor boekengeld, schooltas, uniformen en schoenen (tot 60 euro). Twee sponsors betaalden voor hun adoptie-schoolkind in de 6e klas halverwege het schooljaar al voor een jaar schoolgeld. De ca. 30 euro, die overblijft, zal na toestemming van de sponsor, voor het kind beschikbaar komen.

Waarom kunnen wij kinderen met vervolgonderwijs (nog) niet goed helpen?

Onze Suvono-kinderen in Sukun, zitten verdeeld over 7 scholen in de wijk. In de wijk zijn geen middelbare scholen. We hebben veel werk aan het begeleiden en controleren van onze adoptiekinderen en ook met het helpen van de scholen (en lessen) zelf.

Uitbreiding naar hulp bij voortgezet onderwijs op scholen die buiten de wijk liggen,kan tot gevolg hebben, dat onze controle op het kind en het onderwijs niet optimaal kan worden uitgevoerd. Als kleine stichting zijn we beperkt tot onze directe omgeving en daar hebben wij ons toegelegd op de verbetering van onderwijs voor kinderen van 5 tot 12 jaar alsmede verbetering van gezondheidszorg en voeding voor kinderen van 0 - 5 jaar.

Het moge duidelijk zijn, dat een Suvono-kind, dat de lagere school heeft verlaten, verder wel een Suvono-kind blijft. We laten het kind dus niet vallen. Rumah Impuls Sukun blijft ook hun huis. Eigen feestjes mogen er gratis gehouden worden, er mag gebruik worden gemaakt van de leesfacilteiten en we werken momenteel aan een huiswerk-begeleidingsprogramma op de kantoortje. Vrijwilligers hiervoor uit Holland zijn welkom. Ook mogen deze grotere kinderen mee op Suvono-excursies en eetpartijtjes zoals bij KFC. Met trots kunnen zij hun Suvono Wereldshirt blijven dragen.

Pim Vroegop

adviseur voor Stichting Lembaga Kotakota Suvono (LKS Malang)
voorzitter voor Stichting Suvono (Voorburg)
suvono.nl · online doneren · © 2005-2012

726,249 pageviews Mede mogelijk gemaakt door indahnesia.com